Odczarownik Grudniowy

 

BARBARA GRZYMKOWSKA-BLOK

 

Wersja cyfrowa książki
E-book w formacie PDF

 

 

 

Chciałabym Ci opowiedzieć historię powstania Odczarownika, jednak  muszę się cofnąć do 2018 roku…

To był niesamowity czas…

Choć mojego bloga www.florysztukablogspot.com  prowadziłam już wiele lat dopiero zaczynałam przygodę z mediami społecznościowymi. Do tego moje najmłodsze dzieci Staś i Nela miały półtora roku i pracy przy nich było ogrom. Pod koniec listopada wymyśliłam, że z dniem pierwszego grudnia zacznę publikować teksty i zadania adwentowe. Pisałam je z myślą o sobie. Miałam tak mało obserwatorów, że nie myślałam nawet o tak dużym zaangażowaniu, jakie te posty wywołają.

Dzień za dniem przez cały grudzień 2018 roku publikowałam swoje teksty, a komentarzy przybywało tak samo dużo, jak wiadomości prywatnych oraz nowych kobiet w mojej społeczności. Dzięki temu poznałam wiele cudownych osób, z którymi do dziś mam kontakt i z którymi rok później spotykałam się na moich spotkaniach autorskich.

 

 

 

 

Wspólnie piekłyśmy, robiłyśmy wino grzane, dyskutowałyśmy o prezentach, traumach, wybaczeniu i miłości, która nam wszystkim wydawała się najważniejszym czynnikiem „magii grudniowej”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

W kolejnych latach było podobnie. Wracałam z tekstami, zmieniałam je, ulepszałam. W tym wszystkim było też pełno moich wianków, potem powieści, a najwięcej moich czytelniczek.

 

 

 

 

W tym roku grudzień w moim domu będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nie będzie wianków, a ja będę na rekonwalescencji po zabiegu. Jednak przyszedł do mnie pomysł, żeby zebrać te wszystkie teksty w całość, być może dla siebie, ale w głównej mierze także dla Ciebie. Ja będę codziennie wykonywać zadania i szybko wracać do zdrowia, a Ty będziesz tworzyć swoją „magię grudnia”.

 

 

Moja filozofia życia mówi o tym by Żyć Pięknie, a w praktyce piękne życie znaczy nie ustawać w twórczym działaniu, ale też dbać o siebie.

 

 

 

 

Dlaczego Odczarownik Grudniowy?

 

 

Jeśli nie lubisz grudnia, bo… możesz wpisać wszystko…

Ja przez lata wpisywałam, bo zmarła mi mama i nie obchodzę świąt, bo nie wiem co to atmosfera świąt, bo wszyscy biegną, bo nie znoszę robić prezentów, bo jestem zmęczona, bo nie mam siły, bo to nudne, zawsze to samo…

A potem, bo zmarł mój pierwszy mąż…  bo nie mam siły udawać, bo nie chcę świętować, bo moje życie legło w gruzach…

Jednak przychodzi taki moment, że mamy siłę i możemy wzrastać. Chcemy poczuć się szczęśliwe i spokojne. To dobry czas by na nowo pokładać się z tym magicznym czasem i Odczarować grudzień.

Nie każdy ma silną wiarę i nie każdy wierzy, ale ten czas dotyka nas wszystkich. Jak walczyć z komercjalizacją tego czasu? Zalewem plastiku, niepotrzebnymi prezentami i komediami romantycznymi, które drażnią?

Kiedy poukładałam sobie w głowie wszystko to stało się dodatkiem do magicznego czasu. Mojego czasu, który spędzam z rodziną i bliskimi mi przyjaciółmi.

Odpowiedzi na pytania, twórcze zaangażowanie i pobudzenie zmysłów węchu, zapachu oraz szereg obrazów do dziś wprowadzają mnie w iście magiczny nastrój.

Mam nadzieję, że i Ty spojrzysz na grudzień inaczej…

Jak reagowały moje czytelniczki na wieść o tym, że powstanie Odczarownik?

Aleksandra: Juhuuuu❤️??

Agnieszka: Czekam z niecierpliwością?. Pozdrawiam serdecznie.??

Monika: Nie mogę się doczekać!!!

Gosia: Trzymam za Ciebie wszystkie kciuki! Pisz!!

Tak! Ucieszyły się i motywowały każdego dnia! Wiedziały, że staram się, aby Odczarownik miał w sobie samo dobro !

 

 

Co znajdziesz w Odczarowniku?

 

„Znajdziesz tutaj mój kalendarz grudniowy. Codziennie jedno zadanie. Codziennie coś dla siebie i ze sobą. Rytuały, zapachy i magię. Magię, którą sama stworzysz. Wyciągniesz ją z serca własnymi rękami…”