MALOWANE ŻYCIE

Barbara Grzymkowska-Blok rok od debiutanckiej Osobistej Wojny powraca z nową powieścią dla kobiet!

Babka, matka, córka – trzy kobiety uwikłane w wielopokoleniowe schematy próbują żyć „po swojemu”. Czy im się uda? Jakie decyzje podejmą? Jakie będą ich pierwsze kroki?

Przedsprzedaż rusza 31.10.2020

(wysyłka po 30.11.2020)

Zapisz się na listę oczekujących,

a otrzymasz fragment książki W PREZENCIE!

Jako pierwsza też dowiesz się o dacie sprzedaży książki i spotkaniach autorskich.

.

Znasz kogoś, kto w obliczu braku perspektyw, miłości i przyjaźni dostałby stary dom z historią i nie rzucił wszystkiego, aby się schować albo zacząć wszystko od nowa?

Czy Daria wykorzysta swoją szansę?

Czy wybaczy matce lata bez poczucia miłości? Czy odpuści żal i złość?

Czy wybaczenie przychodzi na koniec dnia?

Czy noc otula namiętnością?

 

„Malowane Życie” to historia o trzech pokoleniach kobiet, które dokonują niemal identycznych wyborów.

Czy można przerwać krąg cierpienia i zacząć żyć inaczej?

Wiele pytań i wiele odpowiedzi przeplatanych uczuciami i wachlarzem emocji. 

Życiem malowana historia, pełna wahań, emocji, prawd. 
Po przeczytaniu tej książki długo będziesz się zastanawiać, czy język miłości dla każdego jest taki sam. 
Poznaj opinie pierwszych czytelniczek i zanurz się w świat młodej malarki. 
Może i Ty zapragniesz mieć Malowane Życie.

Jaką mam matkę? Jaką jestem córką, synem? Jakimi jesteśmy dziećmi naszych rodziców? Mogę być kochana? Mogę kochać? Umiem wierzyć ludziom? Wszystko możemy. Książka Malowane Życie jest tego dowodem. Historia przemiany i miłości. Historia błędów, ciszy, ucieczki przed emocjami, przed strachem, pytaniami, dlaczego, po co? W naszym życiu tyle się działo, dzieje. Żyjemy jak nasi rodzice, czasem nie chcemy, czasem wystarczy jeden krok i jest inaczej. Kolorowo z miłością oni też tak chcą i chcieli. Nie potrafili? Można zmienić się, zawalczyć o siebie, matkę ojca, brata, rodzinę otworzyć się i wypuścić w chmury złe emocje. Przebaczyć i kochać. Namaluje swoje życie i będę szczęśliwa. Kocham i nie oceniam. Jestem dla Was, a wy dla mnie. Dajcie siebie i uwierzcie ze warto. Ta książka jest dowodem, że można żyć i kochać. Dać ciepło, wybaczyć i nie odrzucać miłości mimo wielu blizn.

Katarzyna Bielecka, czytelniczka

Więź między matką a córką jest jedną z najbardziej wyjątkowych i zarazem jedną z najtrudniejszych więzi na świecie. Wspaniałe relacje matka-córka istnieją tylko w teorii. Dlatego gorąco polecam książkę Barabary Grzymkowskiej-Blok ” Malowane życie”. To idealna propozycja dla kobiet na nadchodzące jesienne dni.

Magdalena Kruk, czytelniczka

Książka „Malowane życie” to nie jest poradnik na temat dekoracji wnętrz. Jednak śmiało można ją uznać za poradnik o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie. Autorka daje nadzieje, że jeszcze wszystko jest możliwe, że są inne drogi, które trzeba tylko dostrzec i odważyć się nimi pójść. To ciepła historia zawikłanych relacji rodzinnych, dotkniętych trudną przeszłością. Jest smutno i szaro, ale przecież życie można przemalować.

Monika Straszko, czytelniczka

Barwne życie kobiet. Ich barwna natura kontrastuje czasem z szarością dnia codziennego, lub nawet z czernią przeżyć, jakie były im dane. Basia w tej książce takie barwy opisuje. Trudne relacje, prawdziwe historie, o których bohaterowie chcieliby zapomnieć. Szeroki wachlarz emocji nie pozwala obojętnie potraktować „Malowanego życia”, jest bowiem źródłem ujrzenia samego siebie w tekście, jak w lustrzanej tafli. Problemy zamiatane pod dywan, przemilczane tragedie i zawiłości rodzinne są dowodem na to, że w każdym czasie, w każdym domu i w każdej rodzinie mogą występować, jeśli tylko damy na to przyzwolenie. Książka trudna, ale wartościowa, dała mi dużo do myślenia, mimo ciężkiej tematyki dała też dużo siły, dużo motywacji. Myślę, że czytelnik, bez względu na to, kim będzie, odnajdzie w niej swoją rolę. Ja odnalazłam.

Monika Wojdyło autorka bloga Kobieta Warta Milion

Samotność i zapach farby. 

Daria nie ma pojęcia, jak bardzo zmieni się jej życie, kiedy odbierze telefon od notariusza.

Nagle jej życie nabierze rozpędu, a ona spróbuje nie rozbić się o ścianę swoich lęków i ograniczeń.
Ada nigdy nie planowała kogokolwiek skrzywdzić, a już na pewno swojej rodziny. Nie miała też świadomości, że miłość ma wiele form i wyraża się w takich zdaniach, które nie zawsze do wszystkich docierają. Zbudowała mur, który musi rozbić własną głową – właśnie wtedy, gdy postanowi wyjawić rodzinną tajemnicę.
Kim jest Joanna?
Jak bardzo wojenne doświadczenia wpływają na późniejsze życie i wybory?
Czy stary dom, w którym dotąd nikt nie czuł się szczęśliwy, będzie świecił blaskiem?
Kto stanie najlepszym przyjacielem Darii?
Od czego Ada rozpocznie późną starość?
Czy mężczyźni wyjdą z wody i wrócą do swoich kobiet?
Daria postanawia posłuchać głosu serca i babci.
Wyciąga sztalugi i maluje swoje…

Barbara Grzymkowska-Blok

Szalona, wesoła i energiczna matka czwórki. Z wykształcenia polonistka, która świat ubiera w słowa. Z zawodu florystka, która upiększa każdą życiową przestrzeń. Wspiera kobiety mentalnie w ich drodze do Pięknego Życia. Autorka „Osobistej Wojny” – książki o kobietach i dla kobiet. Pasjonatka Pięknego Życia. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Zapisz się na listę oczekujących,

a otrzymasz fragment książki W PREZENCIE!

Jako pierwsza też dowiesz się o dacie sprzedaży książki i spotkaniach autorskich.

.

Książka wydana przez Wydawnictwo Florysztuka