MALOWANE ŻYCIE

Barbara Grzymkowska-Blok rok od debiutanckiej Osobistej Wojny powraca z nową powieścią dla kobiet!

Babka, matka, córka – trzy kobiety uwikłane w wielopokoleniowe schematy próbują żyć „po swojemu”. Czy im się uda? Jakie decyzje podejmą? Jakie będą ich pierwsze kroki?

Zapisz się na listę oczekujących,

a otrzymasz fragment książki W PREZENCIE!

Jako pierwsza też dowiesz się o dacie sprzedaży książki i spotkaniach autorskich.

.

Znasz kogoś, kto w obliczu braku perspektyw, miłości i przyjaźni dostałby stary dom z historią i nie rzucił wszystkiego, aby się schować albo zacząć wszystko od nowa?

Czy Daria wykorzysta swoją szansę?

Czy wybaczy matce lata bez poczucia miłości? Czy odpuści żal i złość?

Czy wybaczenie przychodzi na koniec dnia?

Czy noc otula namiętnością?

 

„Malowane Życie” to historia o trzech pokoleniach kobiet, które dokonują niemal identycznych wyborów.

Czy można przerwać krąg cierpienia i zacząć żyć inaczej?

Wiele pytań i wiele odpowiedzi przeplatanych uczuciami i wachlarzem emocji. 

Życiem malowana historia, pełna wahań, emocji, prawd. 
Po przeczytaniu tej książki długo będziesz się zastanawiać, czy język miłości dla każdego jest taki sam. 
Poznaj opinie pierwszych czytelniczek i zanurz się w świat młodej malarki. 
Może i Ty zapragniesz mieć Malowane Życie.

Jaką mam matkę? Jaką jestem córką, synem? Jakimi jesteśmy dziećmi naszych rodziców? Mogę być kochana? Mogę kochać? Umiem wierzyć ludziom? Wszystko możemy. Książka Malowane Życie jest tego dowodem. Historia przemiany i miłości. Historia błędów, ciszy, ucieczki przed emocjami, przed strachem, pytaniami, dlaczego, po co? W naszym życiu tyle się działo, dzieje. Żyjemy jak nasi rodzice, czasem nie chcemy, czasem wystarczy jeden krok i jest inaczej. Kolorowo z miłością oni też tak chcą i chcieli. Nie potrafili? Można zmienić się, zawalczyć o siebie, matkę ojca, brata, rodzinę otworzyć się i wypuścić w chmury złe emocje. Przebaczyć i kochać. Namaluje swoje życie i będę szczęśliwa. Kocham i nie oceniam. Jestem dla Was, a wy dla mnie. Dajcie siebie i uwierzcie ze warto. Ta książka jest dowodem, że można żyć i kochać. Dać ciepło, wybaczyć i nie odrzucać miłości mimo wielu blizn.

Katarzyna Bielecka, czytelniczka

Więź między matką a córką jest jedną z najbardziej wyjątkowych i zarazem jedną z najtrudniejszych więzi na świecie. Wspaniałe relacje matka-córka istnieją tylko w teorii. Dlatego gorąco polecam książkę Barabary Grzymkowskiej-Blok ” Malowane życie”. To idealna propozycja dla kobiet na nadchodzące jesienne dni.

Magdalena Kruk, czytelniczka

„Być matką inną niż własna matka to chyba zbyt trudne zadanie. Mimowolnie powielamy błędy rodziców… Daria pół życia obarczała Adę za to, że jest nieszczęśliwa. Nie umiała się cieszyć i kochać, bo w jej domu nikt tego nie robił… „

Malowane życie to powieść o tym, że nie musimy być jak nasi rodzice, możemy żyć inaczej, po swojemu. Być szczęśliwym… Dostrzec, przerobić, wybaczyć i robić swoje… Chyba, że ktoś nadal chce „kontynuować” to co jest złe i trudne… Żyć długo i szczęśliwie na przekór tamtym czasom… Basia zawarła w książce to o czym niby wszyscy wiedzą, ale czy dostrzegamy to wokół siebie…

Aleksandra Psykała-Hernik czytelniczka

„Książka o życiu… Historia kobiet, które wiele przeszły w życiu… Autorka w cudowny sposób połączyła mnóstwo wątków, które tworzą historię naszych Mam, Babć, Przyjaciółek, Pań z sąsiedztwa…

Magdalena Podurgiel czytelniczka

„ŻYCIE MA WIELE BARW. TO OD NAS ZALEŻY JAK JE SOBIE POMALUJEMY”

Lektura „Malowanego życia” przypomniała mi o książce  książce Reginy Brett „Trudna miłość. Mama i ja”, w którym autorka opowiada o sobie i własnej mamie oraz skomplikowanej relacji jaka je łączyła, o wybaczeniu i próbie zostawienia przeszłości za sobą. „Malowane życie” również opowiada taką historię, za pomocą wciągającej fabuły i ciekawych, rzeczywistych postaci, których życie nie rozpieszczało, a mimo to postanowiły zmienić swoje życie na tyle, na ile to możliwe.  Autorka w snując opowieść o trzech kobietach daje nadzieję na lepsze jutro, na namalowanie sobie życia na nowo. Doskonale ujmuje wszelkie emocje swoich bohaterek, uczucia, myśli i perspektywę, można przeglądać się w nich jak w lustrze. Utożsamienie się z bohaterkami jest niezwykle naturalne. „Malowane życie” to powieść , która, mam wrażenie, wspiera czytelnika i jest niesamowicie empatyczna – nie wiem czy tak można napisać o książce, ale takie właśnie miałam odczucia. Podczas lektury czułam, że ktoś mnie rozumie, obejmuje i szepcze do ucha, że jeszcze jest szansa, jeszcze wszystko możesz zmienić – jeśli tylko chcesz. Myślę, że taki też był cel autorki by uzmysłowić kobietom ich siłę, to że nic jeszcze nie jest stracone. Opisując ludzkie dramaty nie wpada w pseudofilozoficzne tony, prawdziwie i niemal namacalnie oddaje trapiące bohaterki problemy i ich własne ograniczenia.

całość recenzji na blogu autorki http://jelenka.pl/malowane-zycie-barbara-grzymkowska-blok/

.

Anita Jeleń blog jelenka.pl

Basiu moja mama pochłonęła migiem książki. Jest zachwycona prosiła, żeby przekazać tobie jak bardzo jej się podobało. Oczywiście czeka na kolejną!
Co lepsze przyjechał do mnie teść i nieśmiało podsunęłam mu Twoje książki również nieźle się wkręcił i też mu się bardzo podobają.”
Anna Szelest

czytelniczka

„Moja mama skończyła czytać Malowane życie – jest zachwycona. Prosiła przekazać, że czeka na trzecią twoją książkę”

Monika Kudryk autorka bloga https://swojczas.pl/

Monika Kudryk

czytelniczka

Książka „Malowane życie” to nie jest poradnik na temat dekoracji wnętrz. Jednak śmiało można ją uznać za poradnik o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie. Autorka daje nadzieje, że jeszcze wszystko jest możliwe, że są inne drogi, które trzeba tylko dostrzec i odważyć się nimi pójść. To ciepła historia zawikłanych relacji rodzinnych, dotkniętych trudną przeszłością. Jest smutno i szaro, ale przecież życie można przemalować.

Monika Straszko, czytelniczka

Barwne życie kobiet. Ich barwna natura kontrastuje czasem z szarością dnia codziennego, lub nawet z czernią przeżyć, jakie były im dane. Basia w tej książce takie barwy opisuje. Trudne relacje, prawdziwe historie, o których bohaterowie chcieliby zapomnieć. Szeroki wachlarz emocji nie pozwala obojętnie potraktować „Malowanego życia”, jest bowiem źródłem ujrzenia samego siebie w tekście, jak w lustrzanej tafli. Problemy zamiatane pod dywan, przemilczane tragedie i zawiłości rodzinne są dowodem na to, że w każdym czasie, w każdym domu i w każdej rodzinie mogą występować, jeśli tylko damy na to przyzwolenie. Książka trudna, ale wartościowa, dała mi dużo do myślenia, mimo ciężkiej tematyki dała też dużo siły, dużo motywacji. Myślę, że czytelnik, bez względu na to, kim będzie, odnajdzie w niej swoją rolę. Ja odnalazłam.

Monika Wojdyło autorka bloga Kobieta Warta Milion

„Ileż to już razy złe wybory babek, matek zdeterminowały życiowe wybory ich córek i wnuczek? Ile znamy kobiet, które zarzekając się, że nigdy nie będą jak swoje matki, nieświadomie stawało się ich wiernymi kopiami? Czy da się zatrzymać niszczącą siłę traum, które niechcący dziedziczymy od pokoleń?
Ta książka nie da nam gotowych odpowiedzi, nie znajdziemy w niej sprawdzonych rad na egzystencjalny ból, to nie jest historia z cyklu: „i żyli długo i szczęśliwie”. To nie jest łatwa opowieść, zmusza do wejrzenia w głąb siebie, miejscami wzrusza, miejscami wstrząsa ale przede wszystkim uświadamia, że szczęście to proces, długa droga, zwłaszcza droga do siebie.”
 
Magdalena Pastecka czytelniczka

„Więc chodź, pomaluj mój świat Na żółto i na niebiesko. Więc chodź, pomaluj mi życie, Niech świat mój się zarumieni, Niech mi zalśni w pełnym słońcu, Kolorami całej ziemi” – na pewno znacie te słowa. Zastanawialiście się kiedyś jakie kolory dominują w Waszym życiu? To czy to są barwy ciepłe, radosne, wyraziste czy może jednak dominują w nim szarości, ciemne odcienie? A może Wasze życie jest pastelowe, barwy się przenikają, łączą mieszają bez wyraźnych granic?
——————————————————
„Malowane życie” to najnowsza książka Basi @florysztuka i powiem Wam, że jest to pozycja cudowna i dająca dużo do myślenia. Co znaczy malować sobie życie? Nadawać mu kolorów. Blasków. Szukać w nim tego, co dobre nawet wtedy, gdy wydaje się, ze dobrze nie jest. Każdy z nas tworzy odrębną, swoją historie. Ona zawsze bazuje na wydarzeniach z przeszłość, to są jej fundamenty. Ale nie każde dzieciństwo, nie każda przeszłość jest dobra. I malując swoje życie trzeba mocno o tym pamiętać. Przeszłości nie zmienisz, masz wpływ na to jak żyjesz teraz. Odgrodź więc ją grubą kreską i idź dalej. Jeśli potrzebujesz zrozumieć „dlaczego” poszukaj odpowiedzi. Ale tak czy owak i szybciej zamkniesz ten rozdział, tym szybciej zaczniesz malować swoje życie. Swoje. Własne. Ono nie jest definiowane błędami z przeszłości. Jeśli Twoim rodzicom żyło się źle nie znaczy to, że i Ty będziesz cierpieć. To tylko od Ciebie zależy jakie barwy życia będziesz dostrzegać i co zrobisz z wiedzą, zrozumieniem i co będziesz w stanie sam wybudować. „Malowane życie” to historia trzech pokoleń kobiet. To historia o dzieciństwie bez miłości i trudzie w ułożeniu sobie życia. Ale to też historia, która pokazuje, że nie wszystko jest w życiu czarne albo białe. Jest cały wachlarz szarości. A żeby zrozumieć drugiego człowieka trzeba spojrzeć na jego życie jego oczami. I wybaczyć. Zrozumieć i wybaczyć i pójść dalej. Malować siebie życie.
—————————————————
A Ty? Zapytam za Michałem Szpakiem – „Tell me black or white, what colour is your life?”Jakiego koloru jest Twoje życie? „Try to ask your heart Who you really are”. Zapytaj swego serca kim naprawdę jesteś. Żyj, twórz swoją historię. Tylko Ty realnie masz wpływ na to jaka będzie.

Sylwia Albin-Dudziak blog czytelniczy.sad

„POLECAM Oto dwa cudowne czytadła autorstwa Barbary Grzymkowskiej-Blok , które serdecznie każdemu polecam. Wpadłam po uszy. Wszystko poszło w kąt. I nic mnie nie oderwało od „Osobistej wojny” i ” Malowanego Życia”. Książki napisane pięknym językiem. Wartka akcja. Jest ból, ale nie ma cierpiętnictwa. Jest krok w tył, krok do przodu, ale nie ma użalania się nad sobą. Jest codzienna ” osobista wojna” o budowaniu poczucia własnej wartości. Jest wzruszająca opowieść o zmaganiu z demonami przeszłości niszczących życie i ukochaniu ich.”

Agnieszka Krokowicz

Agnieszka Krokowicz

Czytelniczka

Samotność i zapach farby. 

Daria nie ma pojęcia, jak bardzo zmieni się jej życie, kiedy odbierze telefon od notariusza.

Nagle jej życie nabierze rozpędu, a ona spróbuje nie rozbić się o ścianę swoich lęków i ograniczeń.
Ada nigdy nie planowała kogokolwiek skrzywdzić, a już na pewno swojej rodziny. Nie miała też świadomości, że miłość ma wiele form i wyraża się w takich zdaniach, które nie zawsze do wszystkich docierają. Zbudowała mur, który musi rozbić własną głową – właśnie wtedy, gdy postanowi wyjawić rodzinną tajemnicę.
Kim jest Joanna?
Jak bardzo wojenne doświadczenia wpływają na późniejsze życie i wybory?
Czy stary dom, w którym dotąd nikt nie czuł się szczęśliwy, będzie świecił blaskiem?
Kto stanie najlepszym przyjacielem Darii?
Od czego Ada rozpocznie późną starość?
Czy mężczyźni wyjdą z wody i wrócą do swoich kobiet?
Daria postanawia posłuchać głosu serca i babci.
Wyciąga sztalugi i maluje swoje…

Barbara Grzymkowska-Blok

Szalona, wesoła i energiczna matka czwórki. Z wykształcenia polonistka, która świat ubiera w słowa. Z zawodu florystka, która upiększa każdą życiową przestrzeń. Wspiera kobiety mentalnie w ich drodze do Pięknego Życia. Autorka „Osobistej Wojny” – książki o kobietach i dla kobiet. Pasjonatka Pięknego Życia. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Zapisz się na listę oczekujących,

a otrzymasz fragment książki W PREZENCIE!

Jako pierwsza też dowiesz się o dacie sprzedaży książki i spotkaniach autorskich.

.

Książka wydana przez Wydawnictwo Florysztuka